انواع اسپری فوم شلنگی
انواع اسپری فوم گانخور
انواع اسپری فوم نسوز یا ضد حریق
گان تزریق فوم
حلال فوم

تعریف اسپری فوم پلی یورتان

یک ماده عایق جادویی زا تصور کنید که ساختمان ، خانه ، سوله یا کارگاه شما را براحتی درزبندی و عایق می کند (عایق گرما و سرما) و قبض های مربوط به انرژی کاهش یا صدای ناخواسته از لوله های رایزر ، دیوارها و … عایق می کند (عایق صدا) . این واقعیت اسپری فوم پلی یورتان است ، یک نوآوری که چشم انداز مهندسی ساختمان و صنعت را تغییر داده است .

این صفحه راهنمای جامع و دروازه ورود شما برای درک بهتر و انتخاب بهترین اسپری فوم ، بررسی مزایای آن ، انواع آن و نحوه استفاده از اسپری فوم می باشد . کلاه کنجکاوی خود را بردارید و آماده شوید تا از کارآیی های این اسپری فوم شگفت زده شوید !

اسپری فوم چیست ؟

اسپری فوم پلی اورتان (PU Foam Spray) نوعی از فوم پلی اورتان منبسط شونده است و یک محصول عایق برای درزبندی ترک ها بر روی سطوح مختلف و پر کردن شکاف ، عایق حرارتی، عایق صدا ، اتصال و حفاظت در برابر آتش غیرفعال (اسپری فوم نسوز) می باشد .

امروزه فکر کردن  به صنعت ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی بدون فوم پلی یورتان کمی سخت است .

اسپری فوم های موجود در یک قوطی آئروسل حاوی مایع فوم پلی اورتان و ماده پیشران می باشد .

داخل این قوطی اسپری فوم موادی با فرمول شیمیایی مشخص پر می شود این مواد با هم ترکیب می شوند و واکنشی شبیه یک پیش پلیمر در قوطی رخ می دهد که هنگام خروج یا اسپری این مواد و ترکیب آن با رطوبت موجود در هوا واکنش نشان می دهد و به صورت فوم خارج می شود ، این همان چیزی است که به آن اسپری فوم پلی یورتان می گویند .

فعال کننده ی داخل فوم نقش مهمی در فرآیند آن دارد زیرا باعث می شود که فوم در هنگام پاشش منبسط شود و داخل هرگونه شکاف و درز مانند سطوحی مانند دیوار نفوذ کند و آن را پر کند .

پس از خشک شدن (عمل کیور) خواص عایق در برابر گرما ، سرما ، آتش و عایق صدا را ارائه می دهد و یک هوابند ایجاد می کند .