انواع چسب دوطرفه فوم دار

چسب دوطرفه فوم دار

چسب دوطرفه فوم دار که به چسب دورو فومی ، چسب دوطرفه اسفنجی ، فوم دوطرفه و … نیز شناخته می شوند ، برای چسباندن موقت یا دائمی ، کاهش نویز ، عایق حرارتی و پر کردن شکاف ها استفاده می شوند .

چسب دورو فومی دارای استحکام اتصال اولیه بالایی هستند که برای پر کردن شکاف ها طراحی شده اند و خواص تعدیل کننده ی زیادی (تعدیل یا کاهش نویز و …) را ارائه می دهند . این باعث می شود که نوار چسب های دورو اسفنجی یا همان فوم دار برای کاربردهایی که جذب شوک ، ضربه ، لرزش و … مورد توجه است ، مورد استفاده قرار گیرد .

بیشتر چسب های دوطرفه فومی دارای لایه میانی از جنس  PE یا EVA  هستند . نازک ترین نوار چسب دوطرفه فوم دار در محدوده 300 میکرون تا ضخامت های چند سانتی متر ساخته می شوند .

چسب دوطرفه فوم دار یک نوار چسب مفید برای انواع پروژه ها با کاربردهای خانگی و حرفه است . می توان از آن در داخل خانه برای کارهای سبک یا برای نصب وسایلی مانند آیینه ، دکوریجات ، نصب جاصابونی ، نصب قلاب آویزان کردن حوله و … استفاده کرد .

با توجه به خواص ویسکوالاستیک (جذب و دفع) منحصر به فرد ، ضربه را جذب کرده و تنش در سطح را به طور یکنواخت توزیع می کند . انعطاف پذیری این نوار چسب ، انبساط حرارتی تفاضلی بین مواد غیر همجنس را جبران می کند ، بنابراین می توان آن ها را به اطمینان به هم متصل کرد .

ویژگی ها و مشخصات چسب دورو فوم دار :

از مهمترین ویژگی های چسب دوطرفه اسفنجی ضخامت این چسب می باشد ، لایه میانی این چسب از فوم متراکم و حساس فشار ساخته می شود که بر روی سطوح بافت دار ، سطوح نامنظم و ناهموار بسیار عالی می باشد. این چسب در ضخامت های مختلف تولید می شود برای همین از پر کاربردترین انواع چسب دوطرفه می باشد .

از دیگر ویژگی های این چسب دوطرفه پر طرفدار ، سهولت استفاده از آن در انواع سطوح ، مخصوصا در بین دو سطوحی که فاصله بین آن ها زیاد می باشد .

از دیگر خواص چسب دوطرفه فوم دار می توان به جذب ضربه یا شوک و کاهش دامنه ارتعاش اشاره کرد ، با توجه به جنس لایه میانی که از جنس فوم می باشد ارتعاشات و شوک های وارد شده به آن جذب کرده و به سطح زیرین خود انتقال نمی دهد .

انواع چسب دوطرفه فوم دار

چسب دوطرفه فوم دار PE :

فوم پلی اتیلن (PE) یک نوع فوم نیمه سفت و سلول بسته است و از نظر فرمول شیمیایی یک فوم پلی اتیلن متقاطع (crosslinked) محسوب می شود .

چسب دوطرفه فوم دار EVA :