جدیدترین چسب های برزنتی

نوار چسب ضد آب برزنتی انویرو سوپر تیپ عرض 5 سانت

نوار چسب برزنتی سبز enviro سوپر تیپ یک نوار چسب برزنتی فوق العاده برای کارهای حرفه ای که حتی در

چسب برزنتی که همچنین نوار چسب پارچه ای الیاف دار نیز نامیده می شود ، یک نوار چسب بسیار با دوام و مقاو م می باشد . به لطف مقاومت در برابر آب (چسب برزنتی ضد آب) و تحمل شرایط آب و هوایی سخت برای استفاده داخلی و بیرونی بسیار مناسب می باشد.

چسب برزنتی

چسب برزنتی چیست ؟

در آشپزخانه ها ، کشو ها ، گاراژهای خانه های آمریکایی یا اروپایی یک وسیله یا ابزار برای رفع هر تعدادی از مشکلات است ، آیا این وسیله قیچی است ؟ آچار ؟ ممکن است اره باشد ، هیچکدام از این گزینه ها نمی باشد .

ما در مورد ابزاری صحبت می کنیم که مردم بارها و بارها برای هر نوع تعمیرات کوچک خود از آن استفاده کردند :  چسب برزنتی

این نوار چسب برزنتی بسیار با دوام با لایه ی پشتی بسیار محکم که در برابر آب مقاوم است . میلیون ها نفر از این نوار چسب یا به جرات می توان گفت از این ابزار پیشرفته استفاده می کنند .

هر زمان که به نوار چسب انعطاف پذیر ، محکم و چسبندگی بالا احتیاج داشتید ، کافی است یک حلقه چسب برزنتی داشته باشید ، این نوار چسب می تواند از ایرادات اتوموبیل ، تعمیرات وسایل و لباس گرفته تا مجاری هوا (داکت تهویه) و نشت لوله های آب را برطرف کند .

چسب برزنتی ابزاری همه کاره در خانه شما

چسب برزنتی تقریبا برای هر خانه و اداره ای لازم است ، این چسب می تواند هر چیز قابل چسبیدنی را به هم بچسباند ، ما از آن برای تعمیرات و حتی به عنوان تزئینی برای کارهای هنری و همچنین صنایع مختلف استفاده میکنیم . (یک نوار چسب همه کاره برای تکنسین های تعمیر در صنایع مختلف)

چسب برزنتی همه کاره در مصارف خانگی

این نوار چسب ضد آب انواع مختلف دارد و بر حسب نوع استفاده و شرایط محیطی دسته بندی می شود و با توجه به نیاز خود از آن استفاده می کنیم . بنابراین نوع چسب مورد استفاده و الیاف مقاومتی نوع آن را مشخص می کند ،  هر چه تعداد تار و پود بیشتری در ساخت چسب برزنتی استفاده شده باشد آن را محکمتر و مقاوم تر می کند و در نتیجه پاره شدن آن بر اثر کشش دشوار تر می شود .

چرا به این نوار چسب ، چسب برزنتی یا داکت تیپ یا داک تیپ می گویند ؟

اما چه چیزی باعث می شود که این نوار چسب ، بسیار قوی و همه کاره باشد و آیا نوار “داکت” صحیح است یا نوار “اردک” (داک : Duck) ؟

این نوار به دلیل کیفیت بالای ضد آب بودن خود (نوار چسب ضد آب) در ابتدا نوار اردک نامیده می شد . مانند پشت اردک آب را دفع می کرد و قبلاً از پارچه اردک پنبه ای و بدون هیچ لایه چسب ساخته می شد.

اما پارچه اردک پنبه ای در واقع از پر اردک ساخته نمی شد (البته اینطور بنظر می رسید که از پر اردک باشد !!) . این یک پارچه محکم ساخته شده از پنبه است جایی که نخ ها الگوی متقاطع را ایجاد می کنند . این پارچه به عنوان ماده ای محک شناخته می شود . برای محافظ از کابل های برق و هادی های الکتریکی در برابر خوردگی نیز استفاده می شد .

پارچه پنبه اردک برای نوار چسب ضد آب

امروزه بیش از هر زمان دیگری ما از نوار چسب برزنتی استفاده می کنیم (البته بتازگی در کشور عزیزمان بیشتر مورد توجه قرار گرفته) تا حد زیادی که یکی از مفید ترین ابزارهای روزمره ای است که می توانید از آن براحتی استفاده کنید .

تاریخچه چسب برزنتی :

اما چسب برزنتی که امروزه خیلی خیلی محبوب و پر کاربرد است تا جنگ جهانی دوم شناخته شده نبود . یک بانوی کارگر کارخانه مهمات سازی که در بخش بسته بندی کار می کرد متوجه موضوعی شد ، او هر جعبه را با موم و نوار ، باید مهر و موم می کرد .

هنگامی که خانم وستا استوت یا وستا اشتودت ، سربازانی را دید که برای بازکردن جعبه در تلاش بودند ایده ی خوبی به ذهن او رسید ، ایده او این بود که جعبه ها را با یک نوار ضد آب و محکم پارچه ای مهر و موم کند ، اشتودت در مورد راه حل خود به رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت نامه نوشت ، چند هفته بعد از هیئت تولید جنگ خبر دادند که یکی از شرکت های زیر مجموعه Janson & Janson  این نوار را تولید کردند .

مخترع نوار چسب برزنتی

این نوار چسب به یک غرور و احساس خوب نظامی تبدیل شد . این نوار با دوام ، راحت و قابل اجرا با دست بود ، نوار چسب برزنتی ساخته شده به رنگ سبز ارتش بود ، سربازان خیلی زود فهمیدند که این چسب کاربردهای بیشتر غیر از مهر وموم کردن دارد .

ارتش آمریکا از آن چسب برزنتی برای ترمیم شیشه ها ، مهر وموم کردن جعبه های مهمات و حتی به عنوان نوعی باند موقت برای ترمیم زخم ها استفاده می کردند. سربازان نیز برای چادرهایشان ، صندلی ها ، وسایل نقلیه و حتی لباس های شخصی از این چسب استفاده می کردند .

استفاده از چسب برزنتی در ارتش آمریکا

اسم های دیگری که در آن زمان جنگ به این نوار گفته می شد از این قرار بود :

چون در آن زمان رنگ سازمانی ارتش سبز بود ، رنگ این نوار هم سبز بود و به جای “نوار چسب” به “نوار اردک” شهرت داشت البته این نام گذاری بدلیل استفاده از پارچه اردک ضد آب  که پشت آن چسب زده می شد ، بود. همچنین به عنوان “نوار طوفان” یا “نوار 100 مایل در ساعت” شناخته می شد ، این به دلیل توانایی و مقاومت در برابر فشارهای گسترده و شرایط بد آب و هوایی بود .

نوار چسب ضد آب معروف به نوار چسب اردک

پس از جنگ شرکت جانسون و جانسون شروع به تجاری سازی چسب برزنتی کرد ، سربازانی که از جنگ بازگشته بودند و آشنایی کامل با این چسب و کاربردهای آن داشتند از عوامل محبوبیت بسیار زیاد آن در سرتاسر ایلات متحده بود .

نوار چسب برزنتی در فروشگاه های ابزار و سخت افزار فروشی جایگاه خود را پیدا کردند  و آماده کمک به تعمیرات انواع وسایل و لوازم خانگی بودند و به سرعت به ابزاری مفید برای بسته بندی مجاری هوا شد که باعث نامگذاری دیگر آن به اسم داکت تیپ (چسب تهویه هوا) یا همان چسب برزنتی شد ، البته امروزه برندی هم با نام duck tape در حال تولید انواع نوار چسب و همچنین چسب برزنتی نموده است .

انواع چسب برزنتی در چسبان.کام

انواع چسب برزنتی و کاربردهای آن :

در طول سال ها ، این نوار چسب از نظر طراحی و ساخت ، بیشمار دستخوش تغییر شد و همه این تغییرات به منظور متناسب ساختن آن برای کاربردهای گوناگون بود . در طرح اولیه ، پارچه محکمی وجود داشت که با یک فیلم (مغذی) از جنس پلی اتیلن بافته شده بود ، تا به آن قابلیت آب بندی و ضد آب بودن قوی را بدهد .

در حال حاضر ، نوار چسب برزنتی در اندازه ها و طرح های مختلف موجود است که برای انواع کاربردها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . از کاربردهای عمده این چسب در ساخت لوازم خانگی ،تعمیرات ،  صنایع ساختمانی ، صنایع تهویه سازی و کاربرهای خانگی  اشاره کرد.

استفاده از چسب برزنتی در مصارف عمومی و صنایع

هر تنوع از این چسب دارای ویژگی های خاصی است که آن ها را برای استفاده در صنایع مربوطه مناسب می کند .

به همین ترتیب ، دانستن کاربردهای مختلف و انواع این چسب برزنتی ، شما را در انتخاب گزینه مناسب راهنمایی می کند .

چسب برزنتی عمومی : همانطور که از نام آن پیداست ، برای انواع مختلف و کاربردهای غیر متعارف به این نوار چسب احتیاج دارید. این نوار چسب از تعداد الیاف کم ، چسب کم وزن و فیلم پلی اتیلن نازک ساخته می شود . اگر به دنبال یک راه حل کوتاه مدت و ارزان هستید و به نوع دنبال نعمیر موقتی هستید این نوع مناسب ترین گزینه می باشد . می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تعمیر موقت لوله جاروبرقی ، شیلنگ آب ، تعمیر موقت روکش صندلی و ….

چسب برزنتی عمومی

چسب برزنتی صنعتی : این نوار چسب کاربردهای گسترده ای در کارهای تولیدی و صنعتی دارد . این چسب به منظور تامین هر چه بیشتر قدرت و قابلیت پذیری مطلوب در کارهای مختلف در حالت تنظمات صنعتی تولید می شود . چسب برزنتی صنعتی از پارچه پلی اتلین کیفیت بالا و پوشش بیشتر چسب مقاوم ساخته می شوند ، تا مقاومت مورد نیاز برای کاربردهای صنعتی را فراهم کند.

از کاربردهای صنعتی این چسب می توان به موارد زیر اشاره کرد

صنایع خودروسازی ،صنایع تهویه (HVAC) ، صنایع هوافضا و صنایع نظامی ، ساخت و ساز ، ساخت لوازم خانگی و …..

چسب برزنتی صنعتی

چسب برزنتی Gaffer’s (گفر) : نوع رایج دیگری از انواع چسب برزنتی است . یکی از چسب های برزنتی که احتمالا بارها و بارها بدون آنکه متوجه شوید با آن مواجه شده اید ، این نوار چسب به رنگ مشکی مات برای حداقل بازتاپ نور است و از جنس پارچه ای نخلی (پلی اتیلن) و حساس به فشار است که هم دارای خاصیت کششی و هم چسبندگی بالایی دارد .

این نوع نوار چسب ترجیحا برای کاربردهایی در صنعت عکاسی ، فیلم ، تئاتر ، تولیدات تلویزیونی و کارهای عکاسی صنعتی که نیاز است به طور موقت کابل های روی زمین هم دسته بندی شوند و هم به کف محیط بچسبد یا کابل ها را به طور عمودی به دیوار بچسبانیم ، این نوار چسب باید بتواند به راحتی با دست پاره شود .

چسب برزنتی گفر استفاده بسیار زیاد در صنعت فیلم سازی و عکاسی

چسب برزنتی حرفه ای : به نوار چسب گرید (پیمانکار یا ساختمانی) نیز معروف است ،این نوار چسب ضد آب مقاومت بالا در برابر آب و چسبندگی مناسبی برخوردار هست . این نوع نوار چسب عمدتا در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود ، به ویژه برای کارهای بازسازی ، ترمیم و جلوگیری از هدر رفت انرژی کاربردهای  فراوانی دارند.

چسب برزنتی حرفه ای یا ساختمانی

چسب برزنتی مخصوص تهویه هوا : این نوار چسب مخصوص صنایع تهویه مطبوع (داکت های تهویه هوا) برای آب بندی آن ها طراحی شده است و باید عملکرد فوق العاده ای نیز برای این کاربرد خاص داشته باشد . این نوار چسب ها برای استفاده دائمی طراحی می شوند و می توانند فشار حرارت و فشار هوای داخل داکت ها را تحمل کنند .همچنین از استحکام کششی بالایی برخودارند ، این یکی از محبوب ترین ها در صنعت تهویه مطبوع و ابزاری است که باید در کیف هر تکنسین HVAC (نصب، تعمیر و نگهداری و تعمیر گرمایش، تهویه مطبوع و سیستم های تبرید) وجود داشته باشد .

چسب برزنتی مخصوص سیستم های تهویه هوا

موارد گفته شده یکی از هزاران کاربرد این چسب معجزه می باشد . با چنین تنوع گسترده ای برای انتخاب حتما از ماهیت کاری که قرار است انجام دهید مطلع باشید .

اگر به دنبال انتخاب یک نوع نوار چسب خاص یا هرگونه چسبی هستید ، با مرکز خرید آنلاین چسب در تماس باشید .